5.3.10

Kaseler

Yaz gelse kiraz, çilek, kayısı doldursak kaselere. Gölgesinde otursak bir ağacın; elimizde kalınca kitabımız, uzatsak ayaklarımızı çimene. Kimse üşümese, aç kalmasa şu soğuk ilkbahar gününde. Yazın yaşamak daha mı kolay ne?

11 yorum:

gezicini dedi ki...

blanda blank alayım ben. yeşil erik+ çilek alayım lütfen. başka birşey istemem. hava güneş, önüm arkam deniz. en kısa zamanda yaz gelsin:-)
sevgiler
gorki

Deniz dedi ki...

Tabi senin nereye gitsem diye derdin yok :) Yaz gelince ver elini Bodrum. Biz de gelebilir miiiiyiiiz? :)

Delfina ; dedi ki...

ooowww harika bir plan bu, bu bulutlu günde :) bu bu bu planıııı,gerçekleştirmen için gezicinine gitmeee bize gelll :)))))

Hülya dedi ki...

Eskiden kışı hiç sevmezdim hatta kış uykusuna yatan hayvanlardan olmak bütün kış uyuyup bahar geldiğinde uyanmak isterdim.
Son bir kaç yıldan beri kışı da seviyorum sonbaharı da...
Geçen mevsimleri sayısı ile ilgisi olabilir mi diyorum :))

Deniz dedi ki...

Delfincıgım, elbette gelirim. Ben de zaten oralarda olacağım aşağı yukarı :)

Sevgili Hülya, muhakkak geçen mevsim sayısıyla da ilgili, ben de tam senin tersin oldum bu süreçte. Kışçı iken yazcıyım artık :)

Zamandan Sızan...KIYMET dedi ki...

Ama olmazki bir yaz kadını olarak fotoğraflar şurda dursun adını duymaya dayanamıyorum..
Yaz,yaz meyveleri en sevdiğimse kiraz,güneş,serinlik,bir ağaç gölgesi birazda..Sonsuz bir mavi sonsuz bir berraklıkta bir hava..
Deniz ne yaptın sen!!
Adın zaten çağırır beni..
Ve de şairin dediği gibi;
"Anlatsam şu kiraz mevsiminin
Para kazanmak mevsimi değil
Sevişme vakti olduğunu..."

Deniz dedi ki...

Kıymetim, mahsus bahsettim :) Seni deli etmek için. Şurada ne kaldı gelmesine... O gelsin ki sen gidesin. Bu sene görüşemedik belki seneye görüşürüz bühüü

Zamandan Sızan...KIYMET dedi ki...

Sen öyle san bu yaz bana yalan!!
O nedenle bu yaz senin bahçende domates fideleriyle uğraşıyorken göreceksin beni..Sen yüksek ses müzik açamayacağından içerde uyuyanlar olacağından yanıma gelip bana sesinle mırıldanacaksın, meyve çayları yapacaksın niye mi ee Malumunuz bir saksım bile yok!Ama sen nerden bileceksin tüm toprakları attığımı gelemedinki daha yeni yuvama..Bir de gergin olacağım ya ben Deniz'i göremediğimden diğer bayıldığım denizle olacağım..

Dikkat! biyo var ! dedi ki...

Bahar geldi ya içim kıpır kıpır.Kocaman yürekli Mehtapla yeniden forma girmeye başladım.Eh nede olsa işin aslını öğrendik dimi Denizcim.Şimdi asıl koruma ve aynı kiloya sabitlemeyi öğrenmekte.Hangi kase ile olursa olsun şöyle iyice soğumuş kiraz rica edeyim ben Denizim.

La Loba dedi ki...

Yaz gelsede erikleri yesek yesek cırcır olsak belki kilo veririz :D

cekirdeksizuzum dedi ki...

yazın meyveleri bile daha güzel, bir an önce gelsin istiyorum artık