12.9.08

kirpiş

Önceki gece bahçemizde bir misafirimiz vardı. İnternetten ne yediğini, neler yaptığını araştırdığımız şirin ve çekingen dostumuz bahçe duvarlarını dolaşıp çıkacak bir delik aradı ve sanırım biz onu rahat bırakınca da geldiği yerden gitti. Kirpicik yine bizi ziyaret etsin diye onu bulduğumuz yere yiyecekler de koyduk. Geri gelmedi. Gelse çok sevinirdik. Çamın altında beslerdik.

10 yorum:

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

Bunca betonun içinde hala varlar demek!! ne hoş..Bilge çok mutlu olmuştur :)

bembi dedi ki...

çok tatlı bişi buuu :) ben emminim geri gelecek! herkes sizin kadar güzel davransın hayvanlara :)

nymphea dedi ki...

Ben de bi kere canlı canlı görmüştüm kirpiyi ve korkarak bakmıştım ama onun bana bakışından sonra korkulacak bir hayvan olmadıgını anladım:) Ben de bir bakayım merak ettim neler yiyormuş diye:)

Yeliz dedi ki...

ay kirpicik ne sevimli görünüyor mamasını da yemiş gitmiş demek:)

pino dedi ki...

umitkoy 8. caddede araba ile giderken onume cikti benim de:) guvenli yere gecene kadar eslik etmistik kendisine:)) cok sekerler ama di mi:))

SaNeM dedi ki...

Hic kirpi yavrusu gordunuz mu peki? Inanilmaz birsey oluyorlar, pembe pespembe, cok tatli, beyaz beyaz dikenli, diken demeye bin sahit ister. Simdi bu kirpiyi gorunce cocuklari geldi aklima.

Deniz dedi ki...

Kıymetciğim, bir daha gelmedi. Ama sitede daha önce gördüğüm için, bir umut var içimde :) Bilge de aslında pek kıskandı ilgilenmemizi :)

Bembicik, amin :) Bir de ekşi sözlükte "çok gururlu hayvandır, önüne iskender atsan yemez" demişler de çok gülmüştük :)

Nymcim, ben de ilk etapta oklarını fırlatır mı diye korkmadım değil... ama sonra acıkmış ve tedirgin halini görünce sevmek istedim :) Tabi cesaret edemedim :D

Yeliz, aynen öyle oldu :))

Pinocum, sen de bunu yazdıktan sonra Ankara'da kirpi popülasyonu ile ilgili epey rahatladım. Demek ki varlar... Gerçi bahsettiğimiz yerler nispeten toprak kalmış yerler... Gene de sevindim :)

Sinemciğim, ben de bu olaydan sonra araştırdım internetten, gözlerime inanamadım yavruları görünce... Çok sevimli, inanılmaz yaratıklar. Ben ulaşamadım yuvasına, eyvahyas35 "o yavrularını da getirir" demişti, ben de hevesle bekledim. Anne olsa herhalde getirirdi. Muhtemelen o bir erkek idi, yavru mavru umrunda değil :)

Nazkız dedi ki...

Bilge sevmeye kalkmadı di mi?:-))

Tijen dedi ki...

Belki gelmiştir ama siz görmemişsinizdir?

Deniz dedi ki...

Nazkızcığım, Bilge sevmeye kalkmadı. Ben de ilkin ürktüm "ya bizden korkarsa da oklarını fırlatırsa" diye. Ama sonra baktı ki yiyecek var, bu tipler de meraklı insanlar... Efendi edendi yedi gitti :) Bilge biraz kıskandı sanki :))

Tijen, yiyecekler birkaç gün yerinde kaldığı için gelmediğini sanıyorum. Gelse yerdi, yeseydi de geldiğini anlardık :) Yemeden geldi ve gittiyse bilemem tabi.