10.10.07

be a part of Bursa IKEA team >:(


Dear IKEA,

4. Mağazanı Bursa'ya açıyor olmana şaşıyor, bu kararı ne gibi araştırma sonucu verdiğini öğrenmek istiyorum. Acaba Bursa'nın İnegöl Köftesini mi tahtından indirmeye gidiyorsun İsveç Köftenle yoksa şehrin mobilya konusundaki şöhretini mi gölgelemeye...

Gelsen de benden bu kadar, beni yalancı çıkardın buralarda. Gayri bıraktım yakanı, ne hâlin varsa gör :)

Fotoğraf, 7 Ekim pazar günkü Hürriyet IK ekinden.

9 yorum:

YAŞAMDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

BENDE PAZAR GÜNÜ HÜRRİYET İK EKİNDE GÖRÜNCRE ÇOK ŞAŞIRDIM.. YA DEDİM İSTANBULA BU KADAR YAKIN BİR ŞEHİR OLARAK ORAYA AÇILMA NEDENİ NE OLAKİ?

cekirdeksizuzum dedi ki...

bunların kesin ankara'ya bi kıllıkları var. yuh demek istiyorum...

Deniz dedi ki...

Kıymet ve Cekirdeksizciğime Bursa'dan selamlar :) Ama tabii bu Ikeanın arsasını gormek icin yapılan bir baskın değıl, bayram ziyareti :))

Evet ikinize de katılıyorum. Bir bildikleri vardir elbette. Ama dedigim gibi ben istemiyorum artık :))

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

ana !Deniz Bursa 'da mısın ,sen bu sene baya bir leylek gördün zaten demi....
ikeayı esefle kınıyorum,Ankara'yı açamadan Bursa'lara el atmışlar,tuh olsun onlara...

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

canımcım güzel bir bayram geçirmeniz dileği ile ...

beyhan dedi ki...

ne o denizcim "dear ikea" ile başlayıp ibrahim tatlıses misali "allah cezanızı verecek" misali bitirmişsin. :)

onbinlerce küçük orta işletmeyi bünyesinde barındıran, yüzbinden fazla insana ekmek kapısı olan , bir zamanlar türkiye'nin mobilyada gözbebeği olmuş ama bugün kan ağlayan siteler'i var be denizcim ankara'nın. gelmezse gelmesin ikea üzülme.

ha kendi deyimleriyle "siteler adama iteler" gibi pek fena bir algıyı yaratan bir kısım esnafı da barındıran bu sanayi bölgesi netice itibariyle el emeğidir, göz nurudur, yerli malı yurdun malıdır. haksız mıyım?

Deniz dedi ki...

Ankara'ya da açılıra Sitelere ithafen bir yazı yazarım :) Yerli malı diye pek birşey kaldı mı? Irmaklarımızla yollarımız da satılınca artık böyle bir derdimiz kalmaz kanımca.

arif dedi ki...

Selamlar, IKEA'nın neden Ankara'ya bir kıllığı olsun bilemedim? Ancak önümüzdeki yıllarda pıtrak gibi Türkiye'min heryerinde mağazalar açacakları belli verdikleri röportajlardan. Sonuçta adamlar binlerce metrekareye muazzam boyutta mağazalar kuruyorlar. Ankara'da her ne sorun olmuşsa bence en kısa zamanda hallolur. Yoksa IKEA istemez mi Ankara'da mal satmayı :)

Deniz dedi ki...

Arif, kıllıkları yoktur da, Bursa'yı ön plana almışlar daha ekonomik geldi demek bilemiyorum. Her yerde mağaza açınca, bir özelliği kalmayacak zaten :) Açarlarsa gideriz, gitmek illa para harcamak değil bu arada... Teşekkürler.