14.6.07

gözleme vakti

Şimdi farkediyorum ki, neredeyse tüm saatleri 10:09 şeklinde ayarlamışlar. Demek saatlerin en gösterişli pozu verdiği an bu imiş. Evimizde bir duvar saati yok. Bembi'nin evindeki duvar saatinin ebadından sonra, diğerlerine saati bile denmez ama, ORIGINAL adlı saat bizim duvarımızda uyabilir. Buyruğa boyun eğmediği için PUGG en fazla saygıyı hakediyor :) Çünkü 08:22'yi göstermeyi tercih etmiş. Objektife bakmayı reddetmiş gibi...

10 yorum:

gezicini dedi ki...

bence de PUGG, yani en alt sağda yer alan saat. benim saatlere karşı bir zaafım(?!) var, ev ve ofiste duvar saati(saatleri) mutlaka olmalı. gözüm mutlaka saati arar. ha, bir de tüm saatlerim 5 dakika erkeni göstermeli. yahu bende tuhaflık var, ama nedir bilemedim :-)
sevgiler
gorki

Deniz dedi ki...

Gorkiciğim, gözleme vakti derken yarını kasdetmiştim ama sonra unutup yazıda belirtmemişim :I

sende bir sorun tuhaflık yok, işleri zamanında yapmak istiyorsun ve bunun için saatle aranda bir bağ var. erken göstermesinin nedeni nedir? bitmeyen işler için kendine zaman yaratmak mı :)

Adsız dedi ki...

PUGG ve MASTIG ayrılmış çizgiden. MASTIG de 13:50 yi gösteriyor baksana. :))
Elif

Deniz dedi ki...

BRAVUR da 13:50 imiş Elif :) önemli olan akrep ve yelkovan'ın arasındaki açı herhalde :) demek saatçi açarsak hepsini ya 13:50 ye ya da 10:10 a ayarlayacağız :) dikkatine teşekkürler

Rainmaker dedi ki...

Bence Pugg'a tersten bakarsak pek de farklı olmadığını görebiliriz :))

sonuçta havalı duruşun formülü, akrep ya da yelkovan farketmeksizin, ayrı ayrı olarak 12 ya da 6'nın 2 adım önünde ya da arkasında olmak :)

Gözleme vaktinde görüşmek üzere...

aurum dedi ki...

saat reklamlarında ve fonda saat görünen diğer ürünlerin tanıtımında 10:10 un ayrı bir özelliği varmış..beden dilinde kollarınızı yukarı kaldırdığınızda karşı tarafa güven mesajı verirmişsiniz..(politikacılar, taraf kazanmak isteyen şahıs ve kurumlar bu tür imajlara tikkat ederlermiş) dolayısıyla bu imajı sık sık görmeniz mümkün, bilinç altı göndermesi ;) evvelden katıldığım bir konferanstan edindiğim bilgiyi şeedim dedim..10:09 bir kolun daha yukarda olmasıyla tüketiciye " e hadi mallar burda geel geel" demek olabilir...ehehehe

Deniz dedi ki...

rainmaker ne kadar dikkatlisin :) bravo vallahi :) dediğin gibi ikisinin arasındaki açı mühim olan demekki... :) hemen kalkmak zorunda kaldık, ne gözlemeden ne sizlerden pek birşey anlamadım ya neyse.. bir dahaki sefere daha uzun kalmaya söz :)

aurumcum, şaşırdım ne konferanslar gezmişsin böyle! doğru.. tam da geel geeeel şeklinde kollar açık vaziyette... bilgilerinizin enginliği gözlerimi kamaştırdı... güzel olduğunuz kadar zekisiniz de :O)

bembi dedi ki...

kocaman saatleri severim, saatimi de seviyorum ama PUGG pek güzel, onu da çok sevdim, koluma taksam olur muu :))

YAŞAMDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

GEÇENLERDE GÖRKEM 2008 AGUSTOS GİBİ AÇILACAK IKEA DEDİ..DOĞRUMU DENİZ?
KOL SAATİ TAKMASAM GÜN BİTMEZ GECE GÜNDÜZ HEP KOLUMDADIR..NEDENSE ZAMAN HEP ÖNEMLİ OLDU BENİM İÇİN.. MUTLU ZAMANLAR YAŞAMAK DİLEĞİYLE... GÖRÜŞMEK ÜZERE..

Deniz dedi ki...

Evet Kıymetciğim, 2008 Sonbaharında açılacakmış. Üst kadrolar için başvurular başladı. Eskiden ben de kol saatim olmadan dışarıya çıkamazdım. Şimdi telefonlar o alışkanlığımı köreltti. Bir de saatlerin alt kısmı allerji yapıyor (metal kapakları). Bu da takmayışıma bir etkendir :) Senin için İkea'nın yerini ekliyorum. Sevgiler