18.5.07

kupalar


Evimizde granül kahve çok tüketildiği ve kupamız da yeterli sayıda kalmadığı için porselen kupalara ihtiyacımız var. Eş kriterleri : "Büyük olsun, güzel olsun, sade olsun. TROFE'nin beyazı kendisinin evet diyeceği yegane model de olsa, ben yeşil olanı sevdim :)

11 yorum:

bembi dedi ki...

bunların isimleri çok komik ya! yazana kadar unuttum dilim dolandı bile :)) şu yeşil olan var ya, çoook güzel bence! ağzı çok geniş olduğu için çabuk soğutuyor olabilir ama değer çünkü çok güzel :)) bir de ismi ikea365 ideal fincan sanırım! bizde de filtre kahve çok tüketildiği için fincana önem veriyoruz :)) faydalı bir post! teşekkürler! :)

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

güzel kupalar bunlar,yeşilde gerçekten hem renk olarak farklı hem biçim ...
beni al diye bağırıyor....

DNZ dedi ki...

Komik değil mi bembicim. DUGTIG diye de Bilge'nin Ikea fincan takımı var, annem getirmişti. Acaba anlamı var mı Isveçcede? Yoksa uyduruk mu :)

periliköşkcüğüm, hep o tip yani içi başka dışı başka şeyleri sevmiişimdir. al diye bağırıyormuş, artık yaz tatilince kızlar cocuk alanında oynarken, sen, bembi ve ben reyonlar arasında koşturup duracağız :)

fikriminincegülü dedi ki...

Ben de beyazı sevdim.. benim kupam da büyük olmalı..:) Bir de şu altındaki tabağı kurabiye bölmeli olan fincanlar var ya.. onlar süper.. boş boş çay kahve mi içilir.. bizim buralarda bulamadım, bulduğum an alıcam bi tane.:)
fikrimin obur gülü..

DNZ dedi ki...

fikrimincecim, paşabahçede mudoda en ciksleri olmak üzere birçok yerde var kurabiyelikli tabak altlığı :) bir önceki gün real'de gördüm s harfi gibi kıvrık bir tabağı olan 6 kişilik nescafe takımını. yakındaysan belki yarayabilir işine

bembi dedi ki...

sanırım bu isimlerin bir sebebi vardı dnz. bir kez katalogunda görmüştüm sanırım. tasarımcısının dilinde bir kelime gibi bişeydi. :)

Bilun dedi ki...

Ben niye görmedim daha önce burayı? Çok üzüldüm ama şimdi :(
Çok güzelmiş burası da..
Neyse ben buraya da geldim Dnz'ciğim :)

gezicini dedi ki...

merhaba
sitenize geldim ziyaret ve aa dedim. ben yurtdışında o kadar çok IKEA gezdim ki. burada olsa diye her gün söylenip duruyorum. şimdi diyorum ki fincanlarda sağ yukardaki mavili ( adını unuttum) pek güzel!
sevgiler
gorki

DNZ dedi ki...

biluncuğum, işte hepsi bu kadar zaten :) birşey kaçırmış sayılmazsın :))

gezicini, böyle bir ekolü sayfamda görmek ne güzel bir duygu :) hoşgeldin... Seneye şehrimizde açıldığında hep beraber doya doya gezeriz :)

sabahnur dedi ki...

o yeşilin alt tabagı da var genişce kurabiye felan koymak için.. ben de var:)

Deniz dedi ki...

sabahnur güle güle kullan! En güzelini seçmişsin :D