21.3.07

zemin


Hafta sonu, çılgın fikirlerimizi cahil cesaretimize yükledik. Önce üst kata çıkan ahşap ve gıcırdayan merdivenimizi söktük. Ama merdiven o kadar sağlam vidalanmıştı ki, kırdık desek yeridir. Ardından "yahu ne yaptık biz, çıkmıyor bunlar" diyerek parçaladığımız basamakları duvarın dibine yığdığımızda artık geri dönülmez bir yolda olduğumuzu anladık. Merdiveni eskisinden daha iyi bir duruma getiremezsek, kendimize güvenimiz sarsılacak, dahası berbart bir merdivenimiz olacaktı.

Fayanslarımız, Deya Baykal'ın reklamını ettiği süngerden daha emiciydi. Damlayan herhangi bir sıvıyı, orta tabakasına hapsettiği için rezaletti. Utanç verici bir görüntüsü vardı. Bu görüntüden kurtulmak için haftada 1 defa bütün mutfağı çamaşır suyu ya da Cif türevi bir malzeme ile tek tek fırçalamak gerekiyordu.
Üstelik inşaat yapılırken boya damlalarını da emdiği için fayanslarımız temizlenmesi imkansız bir görüntü arz ediyorlardı.
Artık etmiyorlar, çok mutluyum. Merdivenimiz de bittiğinde onun da fotoğrafını koyacağım. "İnşaat ve dekorasyon konusunda çılgın ve ani fikirler" listemizde yer alan en nadide eserimiz :)

7 yorum:

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

maşallah pek hamaratsınız,ne güzel aslında karar verip yapmak lazım,diğerlerini de merakla bekliyorum

dnz dedi ki...

teşekküler periliköşk :) sabah fotoğraf çektim ama, makine evde kaldı, artık aşamaları ile bir yazı dizisi hazırlayacağım. pazartesi gününe bitmiş olur sanırım :)

limoncicegi dedi ki...

keske oncesi ve sonrasini koysaniz:)) boylece gelismeyi daha iyi takip edebiliriz

dnz dedi ki...

öncesi sonrasını koyacağım limonçiceği :) daha tam olarak bitmediği için, henüz koymadım. ancak başlarken çemediğim için, bitmiş hali ile eskiden çekilmiş fotoğraflardan bir çalışma yapacağım. öneri için teşekkürler :) (not: parke'nin fotoğrafı alıntıdır fakat uygulananın aynısıdır)

Şehir Melekleri dedi ki...

Merhabalar,
İnşaat işlerinin belirli zamanları varmıdır ? Mesela parkeleri döşemek için bilmem ne zamanı daha mı iyidir ? Yoksa olay zaman-malzeme-para üçlemesine mi bakar??

dnz dedi ki...

sevgili şehir melekleri, inşaat ileri dışarıdaysa karda buzda yapılmasa daha iyi olur. ancak artık gelişen teknoloji ile birlikte çeşitlenen yapı kimyasallarının yardımı ile, en çetin inşaatlar bile soğuk havada yapılabiliyor :) bununla birlikte iç mekanlarda yapılan tadilatlarda zaman, sadece komşularınızı delirtmeyecek saatlerle sınırlıdır :) yazı ya da kışı yoktur. tabii en önemli etmen de paradır. para olmazsa bizimki gibi vaktinde iyisi yapılmaz ve ileride toz ve yorgunluk eklenerek yenilenmesi gerekebilir. ne demişler? en pahalı mal, ucuz olan maldır. (not:teknik bilgi düzeyi sıfır, tecribelerim 95 numaradır) :))

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

:))))))))))))